Artykuły
 • Twarz
 • Make Up
 • Demakijaż i oczyszczanie
 • Ciało
 • Dłonie i paznokcie
 • Nogi i stopy
 • Do mycia i kąpieli
 • Włosy
 • Opalanie
 • Mężczyzna
 • Dzieci
 • Suplementy
 • Wody i perfumy
 • Zestawy upominkowe
 • Dermika wspiera przełomowe działania!
  Firmom kosmetycznym od zawsze przyświeca jeden cel: tworzenie produktów, które pomogą kobiecie odzyskać piękny, młody i zdrowy wygląd. Dermika idzie jednak o krok dalej i wykracza poza kosmetologię aby aktywnie wspierać przełomowe badania nad lekami genowymi do stosowania na skórę, które być może już niedługo zrewolucjonizują kliniki.

  Dla marki Dermika, od momentu jej powstania najważniejsza jest wysoka jakość i skuteczność kosmetyków, za którą stoją zaawansowane badania i najnowsze odkrycia kosmetologiczne. Nie bez powodu hasłem przewodnim marki jest ” Piękno dzięki nauce”.  Dzisiaj jesteśmy świadkami przełomowego kroku w dziejach marki – jej czynnego wejścia w świat nauki wykraczającej poza pielęgnację i kosmetologię. Nauki, która niedługo może zrewolucjonizować leczenie – w świat genoterapii.

  Co to jest genoterapia?
  Genoterapia, terapia genowa jest metodą leczenia chorych za pomocą genów czyli kwasów nukleinowych (DNA). W chorych komórkach umieszcza się geny kodujące białka o ukierunkowanej funkcji terapeutycznej. Przykładowo stosowany w klinikach naczyniowych preparat pVEGF zawiera gen, który przyspiesza powstawanie naczyń krwionośnych. Preparat ten ma ogromne znaczenie w leczeniu chorób serca, ale pole jego zastosowania to także transplantacje, gdzie ukrwienie nowej tkanki jest kluczowe dla przyjęcia przeszczepu.

  Przełomowe leki
  Preparaty oparte na genach to koncepcja na nową generację, niezwykle skutecznych, działających wybiórczo i bardzo celowo leków. W niedalekiej przyszłości tego typu terapia może  zrewolucjonizować kliniki. Dlaczego? Wiele ze stosowanych dzisiaj leków bywa nieskutecznych. Przybywa pacjentów, których nie daje się wyleczyć konwencjonalnymi metodami. Widać to szczególnie wśród chorych na nowotwory, u których obserwuje się oporność na najczęściej stosowane terapie wykorzystujące m.in. cytostatyki, które dodatkowo mogą uszkadzać nerki czy serce. Genoterapia ukierunkowana jest bezpośrednio na przyczynę choroby i już dziś wiadomo, że może być skuteczna.

  Nadzieja dla chorych
  Preparaty genowe są nadzieją dla wielu chorych, bo mogą znaleźć zastosowanie w każdej dziedzinie. Do tej pory największe sukcesy polscy badacze odnotowują w leczeniu stanów niedokrwiennych serca czy kończyn dolnych, a także w onkologii, gdzie terapia genowa może hamować rozwój raka i zapobiegać przerzutom. W klinikach naczyniowych trwają testy leczenia choroby niedokrwiennej serca. Spektakularne wyniki uzyskuje się również w próbach wykorzystania preparatów genowych u osób, które od urodzenia nie widzą. Doświadczenia naukowców amerykańskich i brytyjskich wykazały, że terapia genowa może przywracać wzrok! Trwają też prace nad preparatami, które mają zapobiegać łysieniu i pobudzać wzrost włosów. Prawdopodobnie będzie można w przyszłości zastosować terapię genową w schorzeniach atopowych skory jak AZS, łuszczyca, rybia łuska.  Wstępne obserwacje wskazują, iż podane geny mogą przynieść pomoc w przypadkach uznanych za „nieuleczalne” lub pacjentom czekającym na właściwy lek. – mówi prof. Maciej Małecki z Uniwersytetu Medycznego w  Warszawie.

  Czerniak w odwrocie
  Ukrwienie komórek nowotworowych jest kluczowe dla rozwoju choroby, powiększania się guzów i tworzenia przerzutów. Silnie angiogenny czerniak zbiera duże śmiertelne żniwo.  Genoterapia potrafi zahamować ten proces, działając blokująco na powstawanie naczyń krwionośnych. Polscy naukowcy pod kierunkiem m.in. prof. Maciej Małeckiego opracowali już wstępna formę leczniczego genu. I choć w tym temacie jest jeszcze wiele do zrobienia, to też nadzieje na stworzenie nowej jakości leku ogromne. Wyobraźmy sobie krem z leczniczym genem, który będzie w stanie zahamować rozwój czerniaka i cofnąć chorobę. Krem, który będzie ogólnodostępny w aptekach. Ale aby doprowadzić do realizacji tego marzenia potrzebne jest zaangażowanie  naukowców, odpowiednie zaplecze badawcze i przede wszystkim środki finansowe.

  Romans z przemysłem
  Wsparcie nauki ze strony przemysłu jest nie tylko potrzebne, ale daje także wielkie możliwości i zwiększa szanse na sukces. Fundowane stypendia są tylko jedną z wielu form wspierania naukowców, szczególnie tych młodych, którzy myślą o kontynuacji prac badawczych. Firmy często uczestniczą w projektach badawczych biorąc czynny udział w ustalaniu tematów i służąc własnym zapleczem oraz doświadczeniami. Marka Dermika postanowiła wesprzeć badania prowadzone nad lekami genowymi w formach do stosowania na skórę, dostrzegając ich niezwykłą wagę.  Wierzy, że mogą one zrewolucjonizować rynek leków i chce brać udział w tak przełomowym przedsięwzięciu. Prowadzone dzisiaj prace badawcze są niezwykle ważne, nie tylko dla na nas, ale także w kontekście światowym. Chcielibyśmy, aby zostały dostrzeżone i docenione, bo nasi naukowcy zasługują na Nagrodę Nobla.

   

  Przełomowe osiągnięcia polskiej genoterapii
  prof. dr. hab. n. farm. Maciej Małecki

  Terapia genowa jest nową metodą leczenia chorób opartą na obserwacjach naukowych wskazujących, iż o rozwoju i przebiegu większości chorób  decydują geny. W terapii genowej wykorzystywane są geny – sekwencje DNA w formie preparatów genowych. Obecność preparatów genowych w lecznictwie stwarza możliwości leczenia chorych cierpiących na nieuleczalne schorzenia, dla których nie ma skutecznych leków. Terapia genowa jest również przejawem dążeń naukowców i lekarzy do wprowadzania do klinik terapii personalizowanej – celowanej w odniesieniu do potrzeb wybranego pacjenta. Obecnie najwięcej prób klinicznych z wykorzystaniem preparatów genowych przeprowadza się w klinikach onkologicznych i kardiologicznych. Preparaty genowe hamują wzrost nowotworów, przywracają widzenie u osób niewidzących, również poprawiają ukrwienie serca u pacjentów kardiologicznych. Preparaty genowe są również interesujące dla sportowców czy osób korzystających z zabiegów chirurgicznych. Badania związane z terapią genową biegną w kierunku nowych postaci farmaceutycznych dla terapeutycznych genów, jak i odkrywania nowych genów o znaczeniu leczniczym. Budzą entuzjazm np. maści genowe odbudowujące unaczynienie niedokrwionych tkanek lub hamujące rozwój nowotworów skóry.
   

  www.dermika.pl

   

   

  Data dodania: 19.09.2012
  Komentarze:
  HannaCS:
  Bardzo fajny artykuł. Ja osobisie lubie kosmetyki Dermiki i od wielu juz lat uwazam je za najskuteczniejsze na rynku. np seria passione body na cellulit działa zdecydowanie najlepiej z tego co jest na rynku. Kupiłam żel wyszczuplająco-antycellulitowy Dermika seria Passione body. Żel naprawdę działa, cena jest przystępna, a zwłaszcza teraz jest w promocji w drogeriach Jaśmin. Opakowanie jest wystarczające na 14 dni walki. a te 4 dni dają nam dużą różnice. Ja się przekonałam, że nie warto miesiącami walczyć z ciałem kremami po 15-20 zl.
  ilonka126:
  TO WSZYSTKO BRZMI BARDZO CIEKAWIE, A PRZEDE WSZYSTKIM DAJE NADZIEJĘ TYM, KTÓRZY BORYKAJĄ SIĘ Z RÓŻNYMI PROBLEMAMI CHOCIAŻBY SKÓRNYMI, CZEKAM TYLKO AŻ TO WSZYSTKO BĘDZIE DOSTĘPNE DLA MAS, A Z TYM JAK WIEMY JUŻ GORZEJ, ACZKOLWIEK SAMĄ MARKĘ OCENIAM POZYTYWNIE :(
  ROZZEN:
  Takie badania są rewelacyjne , maści genowe by były jakąś alternatową,i służyły by duża pomocą w rozwoju choroby.
  malarz:
  Wspaniale ,że jest taka nowa koncepcja tworząca wspaniałe produkty to daje możliwość sprawdzenia jej skuteczności.
  nataa:
  popieram takie działanie, kosmetyki to nie wszystko, czasem trzeba działać "od środka"
  anka9290:
  Może w przyszłości będzie lepiej z tymi kremami . Jednak w tej chwili to dla mnie jedna wielka pomyłka. Tyle kremó reklamuje się na rynku a ich reklama opiera się głównie na tym że w reklamie występuje mocno podrasowana kobieta. nie podoba mi się że krem przeciwzmarczkowy lub inny kosmetyk tego typu reklamuje kobieta , kóra wygląda na 20.