Artykuły
 • Twarz
 • Make Up
 • Demakijaż i oczyszczanie
 • Ciało
 • Dłonie i paznokcie
 • Nogi i stopy
 • Do mycia i kąpieli
 • Włosy
 • Opalanie
 • Mężczyzna
 • Dzieci
 • Suplementy
 • Wody i perfumy
 • Zestawy upominkowe
 • Moc naturalnego uroku z EPONA
  Na sklepowych półkach znaleźć możemy cały wachlarz kosmetyków pielęgnujących skórę. Często wiele z nich określanych jest mianem „naturalnych”, mimo że z naturą, oprócz nazwy, nie mają nic wspólnego. Jak tego typu kosmetyki wpływają na naszą skórę?

  Przede wszystkim dają nam złudne wrażenie skuteczności – mają intensywny zapach, długą datę ważności, piękne opakowania. Po rozprowadzeniu na skórze pozostawiają odczucie nawilżenia, odżywienia. Dlaczego wrażenie jest złudne? Ponieważ większość tych produktów zawiera szkodliwe substancje, takie jak parafina (pochodna ropy naftowej), parabeny, sztuczne barwniki czy substancje zapachowe. Tak naprawdę zaspokajają one tylko potrzebę dobrego samopoczuciaw danej chwili, lecz nie wpływają korzystnie na naszą skórę. Tworzą nieprzepuszczalną warstwę, która zatyka pory, prowadzi do powstawania zaskórników, podrażnia skórę i powoduje jej szybsze starzenie się.

  Może zatem warto odrzucić na bok nasze stare przyzwyczajenia kosmetyczne
  i poszukać prawdziwych kosmetyków naturalnych? Często są one znacznie mniej popularne, produkowane na mniejszą skalę i trudniejsze w zdobyciu. Stosując je, mamy pewność, że nie tylko nie szkodzimy naszej skórze, ale naprawdę przyczyniamy się do jej regeneracji, odżywienia, po prostu skutecznie o nią dbamy!

  Czym dokładnie są kosmetyki naturalne? Według definicji kosmetyk naturalny
  to produkt otrzymany ze składników pochodzenia naturalnego (roślinnego, zwierzęcego, mineralnego), uzyskanych metodami fizycznymi (np. tłoczenie, ekstrakcja, filtracja, destylacja, suszenie, itp.), mikrobiologicznymi lub enzymatycznymi. Składniki kosmetyków naturalnych nie powinny zawierać żadnych zanieczyszczeń mogących zagrażać zdrowiu.

  Poruszenie na polskim rynku wywołała firma Epona Cosmetics, która jako pierwsza
  w Polsce zaoferowała swoim klientom serię kosmetyków naturalnych, bazujących na mleku klaczy. Składnik ten od setek lat jest bardzo znany w krajach azjatyckich. Także w Europie Zachodniej zyskuje coraz większą popularność i uznanie, jako źródło zdrowej i pięknej skóry.

  Epona Skin & Body Care to pierwsza, całkowicie polska naturalna seria kosmetyków z mleka klaczy. Zawiera 99,2 % składników naturalnych, oprócz mleka klaczy, m.in.: olej z awokado, ze słodkich migdałów, z orzeszków macadamia, skwalan roślinny, naturalną witaminę E i inne. Dzięki temu łagodzi podrażnienia, nawilża, odżywia i regeneruje nawet najbardziej wrażliwą skórę.

  - Chcemy pokazać Polkom zupełnie nowy składnik, który ma niezwykłe właściwości antybakteryjne i odżywcze. Z jednej strony wiemy, że to przełom w polskiej kosmetyce, z drugiej natomiast trzeba zdawać sobie sprawę, że nasze kosmetyki nigdy nie będą produkowane na masową skalę, gdyż mleko klaczy nie jest składnikiem przemysłowym, a my wykorzystujemy tylko jego nadmiar, który jest już niepotrzebny wyrośniętym źrebiętom – tłumaczy dr Sławomir Beszterda, założyciel firmy Epona Cosmetics.

  Data dodania: 02.04.2013
  Komentarze:
  minerwa:
  Na szczęście coraz więcej osób sprawdza skład kosmetyków, tak jak i produktów spożywczych. Polecam kremy Epona. Mleko klaczy jest prawdziwym ukojeniem dla nadwrażliwej skóry.
  anka911:
  Używałam kremu nawilżającego na dzień tej marki ale niestety nie służył mi. Podrażnił mi skórę, miałam czerwone placki. Nie wiem może ten mleczny składnik mnie uczulił. Podobał mi się za to bardzo ładny, maślany zapach kosmetyku.
  tygrys:
  Słyszalam już jakiś czas temu o tej firmie i tym innowacyjnym składniku jekim jest mleko z klaczy, i jestem bardzo ciekawa działania kosmetykow Epona. Obecnie firmy kuszą pięknymi opakowaniami, kolorami i zapachami, które z naturalnością nie mają nic wspólnego dlatego też chętnie sięgam po kosmetyki z innowacyjnymi aczkolwiek naturalnymi składnikami.
  maszka:
  Pierwszy raz słyszę o tej marce.Muszę więcej poczytać o tych kosmetykach.Ogromnie się cieszę,że coraz więcej polskich firm stawia na naturalne składniki w swoich produktach.
  ROZZEN:
  Ciekawa produkcja tych kosmetyków,na pewno zapotrzebowanie będzie bardzo duże,są naturalne i ich działanie daje dobre efekty.
  Dorotka:
  Kosmetyki naturalne cenię za ich delikatność. Nie wybieram ich ze względu na mode ale wrażliwą skórę.