Artykuły
 • Twarz
 • Make Up
 • Demakijaż i oczyszczanie
 • Ciało
 • Dłonie i paznokcie
 • Nogi i stopy
 • Do mycia i kąpieli
 • Włosy
 • Opalanie
 • Mężczyzna
 • Dzieci
 • Suplementy
 • Wody i perfumy
 • Zestawy upominkowe
 • Cellulit dotyka również szczupłych
  Powstawanie cellulitu upatruje się w przeroście komórek tłuszczowych, które nie chcą samoistnie rozkładać się. Dawniej uważano cellulit za przypadłość jedynie otyłych kobiet. Obecnie udowodnione zostało, że cellulit dotyka również bardzo szczupłych osób. Ponadto, przestano kojarzyć go jedynie z płcią damską, gdyż zauważono jego powstawanie również u mężczyzn, zwłaszcza u kulturystów, którzy nagle zaprzestali regularnie ćwiczyć na siłowni.

  Cellulit powstaje przez nierównomierne rozmieszczenie się tkanki tłuszczowej, wody oraz produktów przemiany materii. Objawia się on widocznymi zmianami na skórze w postaci wzniesień i zapadnięć skóry - tzw. pomarańczowa skórka. Zachwiania w gospodarce wydalania i przetwarzania toksyn z organizmu jest w głównej mierze powodem powstania nieestetycznych zmian na w wyglądzie skóry.
   

  Cellulit najczęściej występuje na przedramieniach, brzuchu, biodrach, pośladkach oraz łydkach. Obserwując proces powstawania cellulitu można w celach opisowych wyróżnić dwie fazy jego powstawania:
  - cellulit ukryty, który uwidacznia się po ściśnięciu skóry palcami w tzw. kleszcze;
  - cellulit widoczny „gołym okiem”.
  Widoczne gołym okiem grudki oraz nierówności, to powiększone komórki tłuszczowe, które zaczynają uciskać naczynia krwionośne i limfatyczne. W rezultacie przerostu komórek tłuszczowych dochodzi do pogorszenia przepływu krwi i przemiany materii. Na skutek takiego działania komórki zaczynają słabiej przyswajać tlen oraz składniki odżywcze. Ponadto, przestają one prawidłowo oczyszczać się, a nieusunięte toksyny i resztki wody pozostają w tkance skóry, powiększając jej komórki i tworząc tzw. skórkę pomarańczową.

  Do powstawania cellulitu przyczynia się szereg różnych czynników, wśród których można wyróżnić:
  - złą dietę,
  - brak ruchu,
  - zaburzenia w krążeniu krwi,
  - noszenie zbyt obcisłych ubrań,
  - nadmierną ekspozycję skóry na promienie słoneczne,
  - genetyczne uwarunkowania zdolności organizmu do przemiany materii.

  Z cellulitem można skutecznie walczyć! Istnieje klika metod na walkę z cellulitem od bardzo drogich, do bardzo tanich wykonywanych w domu np. masek z glinek, peelingów, chodzenia na saunę i masaże wodne. W zaawansowanym stadium cellulitu domowe kuracje mogą być nieskuteczne, wtedy warto jest skorzystać z :
  - masek błotnych i algowych,
  - krioterapii,
  - masaży odchudzających,
  - różnego rodzaju peelingów chemicznych,
  - masaży próżniowych,
  - zabiegów wykorzystujących fale radiowe,
  - zabiegów wykorzystujących światło podczerwone,
  - oraz innych specjalistycznych zabiegów znajdujących się w szerokiej ofercie branży kosmetycznej.

  Pamiętajmy również o różnego rodzaju kosmetykach i suplementach, które w tej walce mogą nam pomóc.

   

  Komentarze:
  bmacieja:
  Poza ćwiczeniami polecam jeszcze Gruboziarnisty peeling NORMALIZUJĄCY 3w1 bardzo pomaga przy cellulicie i doskonale sobie z nim radzi. Ważne jednak, by stosować go regularnie. Każda cera potrzebuje złuszczenia i dokładnego oczyszczenia, by się nie błyszczała i zaskórników nie miała, a kiedy jest dobrze „wypeelingowana” to łatwiej zwalcza pomarańczową skórkę.
  helixpomatia:
  Ja z tym paskudztwem walczę od lat i jak na razie kiepsko mi idzie. Kremy, dieta nic nie pomaga. Pozostał tylko sport do wypróbowania, może pomoże.
  casablanca12:
  Zgadzam się. Mam cellulit i jestem szczupła.
  hekatesk:
  Nie znam żadnej dziewczyny w swoim otoczeniu, która nie miałaby ani grama cellulitu, to jest jakaś choroba cywilizacyjna. Nawet moja najlepsza przyjaciółka, chuda jak patyk ma cellulit na udach. Ale to nic trzeba go uciskać, smarować i nie pozwolić mu się panoszyć ot co!
  minutka90:
  cellulit to zgroza... :( ale trzeba z nim walczyć! ja będę ostro!! ;D