Artykuły
 • Twarz
 • Make Up
 • Demakijaż i oczyszczanie
 • Ciało
 • Dłonie i paznokcie
 • Nogi i stopy
 • Do mycia i kąpieli
 • Włosy
 • Opalanie
 • Mężczyzna
 • Dzieci
 • Suplementy
 • Wody i perfumy
 • Zestawy upominkowe
 • Nowość - Emolium Diabetix® Profesjonalna seria dla skóry diabetyków
  Co 10 sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę. WHO podaje, że obecnie na świecie żyje prawie 371 mln osób cierpiących na tę chorobę (około 5% światowej populacji), a liczba ta wciąż rośnie. Szacuje się, że w 2035 roku liczba chorych sięgnie 552 mln1.

  W Polsce jest obecnie blisko 3 mln osób z cukrzycą, z czego ok. 1 mln niezdiagnozowanych. Aby poprawić komfort życia tych osób, marka Emolium poszerza swoje portfolio o linię Emolium Diabetix®, przeznaczoną do pielęgnacji skóry suchej, odpowiednią dla diabetyków.

  To pierwsza niezakaźna choroba uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Zgodnie  z rankingiem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) Polska zajmuje w Europie wysokie, czwarte miejsce pod względem częstości występowania cukrzycy. Większość chorych (ok. 90 %) stanowią osoby z cukrzycą typu 2, która rozwija się najczęściej w wieku średnim lub starszym2.
  U prawie wszystkich diabetyków, prędzej czy później rozwiną się powikłania skórne, spowodowane długoterminowym wpływem podwyższonego poziomu cukru zarówno na mikrokrążenie, jak i na strukturę kolagenu w skórze. Problemy skórne są jednym z pierwszych objawów cukrzycy, ponieważ to skóra najbardziej widocznie reaguje na nieprawidłową glikemię. Z tego względu mają duży wpływ na jakość życia diabetyków. 

  Jak mówi dr n. med. Agnieszka Szewczyk z warszawskiej kliniki Novaderm – „Praktycznie u wszystkich pacjentów z cukrzycą występuje umiejscowiony lub uogólniony świąd skóry, związany głównie z nasiloną suchością, zaburzeniami funkcjonowania bariery naskórkowej oraz nieprawidłowościami  w obrębie gruczołów łojowych.”

  Z tego względu skóra diabetyka wymaga specjalnej pielęgnacji - dermokosmetyku, który będzie posiadał istotne korzyści w jednym produkcie: silnie nawilży skórę (zbyt duża suchość może powodować świąd i ryzyko podrażnień, zgrubień i sztywności skóry), odżywi ją dzięki witaminom i odbuduje na skórze naturalną barierę ochronną.


  Korzystając z wieloletniego doświadczenia w dziedzinie pielęgnacji wymagającej skóry suchej, wrażliwej i atopowej, eksperci Emolium we współpracy z dermatologami i diabetologami opracowali nową linię  Emolium Diabetix®.

     Emolium Diabetix® to profesjonalna seria przeznaczona do pielęgnacji suchej i problematycznej skóry, odpowiednia dla diabetyków. Zapewnia długotrwałe nawilżenie i odżywienie, wzmacnia odporność skóry na podrażnienia.

  W skład linii wchodzą: Regenerujący krem do stóp, Wzmacniający balsam do ciała oraz Ochronny żel do mycia.

  Emolium Diabetix® to jedyne emolienty zawierające:
  * kompleks Hydra 10, złożony z 10 składników nawilżających, w tym  Urea i Aloe Vera, aby zapewnić długotrwałe nawilżenie,
  * 10 witamin: A, E, C, B1, B2, B5, B6, B12, PP, benfotiaminę, aby prawidłowo odżywiać wymagającą skórę diabetyka,
  * prebiotyk Biolin, który pomaga odbudować naturalną barierę ochronną skóry, regulując rozwój korzystnej mikroflory,
  * olej z Rokitnika (krem do stóp),
  * olej Macadamia (balsam do ciała).
  Skuteczność Emolium Diabetix® została przebadana na suchej skórze osób z cukrzycą (badania aplikacyjne, instrumentalne, kliniczne).


  Regenerujący krem do stóp Emolium Diabetix®

  Wyniki badań aparaturowych*:
     Po 24h: pęknięcia: -5%, nawilżenie: +157%.
     Po 7 dniach: pęknięcia: -50%, natłuszczenie: +177%,nawilżenie: +229%
     Po 21 dniach: pęknięcia: -60%

  Redukcja pęknięć: przed zastosowaniem i po 4. tygodniach stosowania Regenerującego kremu do stóp Emolium Diabetix®.

  Wzmacniający balsam do ciała Emolium Diabetix®


  Wyniki badań aparaturowych*:
  Po 24h: nawilżenie: +37%, pęknięcia: -14%.
  Po 7 dniach: pęknięcia: -37%, natłuszczenie: +82%,   nawilżenie: +47%.

  Po 21 dniach: pęknięcia: -47%


  Redukcja pęknięć: przed  i po 21 dniach stosowania Wzmacniającego balsamu do ciała Emolium Diabetix®.  Ochronny żel do mycia Emolium Diabetix®

     Wyniki badań aparaturowych*:
  Natychmiast po aplikacji: nawilżenie: +53%
  Po 7 dniach: nawilżenie: + 13%, pęknięcia: -8%, hhhhhnatłuszczenie: +14%,
  Po 21 dniach: pęknięcia: -414%

  Redukcja pęknięć: przed i po 21 dniach stosowania Ochronnego żelu do mycia Emolium Diabetix®.

  Regenerujący krem do stóp Emolium Diabetix®: 25 zł (100 ml)
  Wzmacniający balsam do ciała Emolium Diabetix®: 35 zł (200 ml), 60 zł (400 ml)
  Ochronny żel do mycia Emolium Diabetix®: 30 zł (200 ml), 60 zł (400 ml)

  *Badanie aplikacyjne i aparaturowe w Niezależnym Instytucie Badawczym, przeprowadzone w grupie 30 diabetyków, wrzesień 2015. Zdjęcia wykonane kamerą Miravex-Antera w niezależnym instytucie badawczym, przedstawiają skórę ciała.

  Emolium® to aktywne emolienty, stworzone z myślą o pielęgnacji i ochronie skóry dzieci
  i dorosłych. Dostarczają skórze składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Rekomendowane są do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do alergii lub atopowej. Bogate formuły oparte na sprawdzonych składnikach działają kompleksowo
  i długotrwale zarówno na powierzchni jak i w głębi naskórka, chroniąc skórę dzieci i dorosłych. Emolium od lat cieszy się zaufaniem lekarzy dermatologów i pediatrów, farmaceutów oraz konsumentów. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych przez te środowiska.
  --------
  1 Diabetes Fact sheet N°312 Updated January 2015 http://www.who.int/diabetes/en/ accessed MAY 2015.
  2 Raport Cukrzyca - Ukryta pandemia. Sytuacja w Polsce, edycja 2013, 2014.

  Data dodania: 29.04.2016