Artykuły
 • Twarz
 • Make Up
 • Demakijaż i oczyszczanie
 • Ciało
 • Dłonie i paznokcie
 • Nogi i stopy
 • Do mycia i kąpieli
 • Włosy
 • Opalanie
 • Mężczyzna
 • Dzieci
 • Suplementy
 • Wody i perfumy
 • Zestawy upominkowe
 • Radosne i słoneczne wakacje z odżywką SUN WAX
  Wakacyjne słońce, chociaż je uwielbiamy, nie jest przyjacielem naszych włosów. Słona woda, suche powietrze i mnóstwo słonecznych promieni potrafią nawet najpiękniejsze, najzdrowsze pukle zamienić w suchą wiązkę chrustu. Jak więc dbać o włosy latem? Stosować dobrą od-żywkę ochronno-pielęgnacyjną np. SUN WAX w spreju. Można nosić ją zawsze przy sobie w torebce i w każdej chwili w kilka sekund nanieść na włosy.

  Lato…! My je kochamy, ale włosom ono nie służy. Słona woda i ekspozycja na słońce przesuszają je i skórę głowy, powodując większą łamliwość i wypadanie. Aby dodać fryzurze zdrowia i animszu, polecamy sprej SUN WAX.

  SUN WAX to moc dwóch składników: witaminy E i pantenolu, czyli prowitamina B5. Okażą się one niezbędne z uwagi na swoje wspaniałe właściwości. Pantenol wygładzi, nawilży, nada włosom połysk i gładkość oraz witamina E, która naturalnie ochroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV, a także przyspiesza wzrost włosów. Jest też silnym antyutleniaczem dobrze chroniącym cebulki i znajdującą się w nich macierz włosa przed toksycznymi wolnymi rodnikami, czyli opóźnia we włosach procesy starzenia. Poza tym, świetnie poprawia krążenie w skórze głowy, dzięki czemu hamuje nadmierne wypadanie włosów. Warto także pamiętać, że przy niedoborach pantenolu włosy stają się porowate i matowe. Poza tym, dodatek prowitaminy B5 w odżywce ułatwia rozczesywanie oraz zapobiega rozdwajaniu się końcówek.

  Podczas lata konieczne jest używanie, odpowiednich kosmetyków do włosów, które nie tylko po-winny mieć właściwości ochronne, odżywcze i nawilżające ale także powinny być łatwe w użyciu. Taka jest właśnie odżywka SUN WAX, mieści się w poręcznej buteleczce, która nie zajmuje dużo miejsca (100 ml) i można mieć ją zawsze przy sobie.
  SUN WAX ochroni włosy przed promieniami UV, odżywi, poprawi połysk i sprężystość, cze-go rezultatem będzie ich efektowny wygląd przez całe wakacje.

  O czym warto pamiętać latem?
  Oto osiem złotych zasad pielęgnacji włosów narażonych na intensywne nasłonecznienie. Weź je sobie do serca, a fryzura odwdzięczy ci się wspaniałym wyglądem i nie będziesz rozpoczynać je-sieni od drogich fryzjerskich kuracji…

  1. Regularnie podcinaj końcówki – to zawsze wzmocnia włosy i ułatwia układanie.
  2. Po kąpieli w morzu spłukuj włosy z soli – wystarczy nawet przelanie ich wodą mineralną.
  3. Stosuj kosmetyki chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV np. odżywkę SUN WAX.
  4. Nie farbuj włosów na kilka dni przed wyjazdem – kolor i tak od słońca wyblaknie.
  5. Przed założeniem czapki lub kapelusza nakładaj odżywkę – specjaliści twierdzą, że nakrycia
  głowy nie odcinają włosów od narażenia na promienie UV.
  6. Nie chodź po dworze z mokrą głową – woda przyciąga promienie słoneczne i potęguje ich szkodliwe działanie.                                                                                                                                 7. Oszczędź włosom układania prostownicą i suszarką – słońce i tak je mocno wysusza, nie zabie-raj im resztek wilgoci.

  Ekspert radzi: „Jak słońce działa na włosy?”
  Ekspert Laboratorium PILOMAX, Dominika Durska, Trycholog
  Promienie słoneczne UV są jednym z czynników fizycznych niszczących włosy. Ich znaczenie staje się ważne latem, kiedy zwiększa się ekspozycja włosów na słońce. Dlatego istotne jest uży-wanie  kosmetyków chroniących i nawilżających włosy w czasie wakacji.
  Promienie słoneczne powodują wzmożone odparowywanie wody z łusek osłonki włosa a tym sa-mym ich zniszczenie co daje łatwiejszy dostęp promieni UV do kory włosa, która pod ich wpły-wem ulega niszczeniu. Efektem zniszczonej kory włosowej jest utrata sprężystości, przesuszenie, a następnie  łamanie się włosów. Jeszcze bardziej szkodliwe dla włosów jest połączenie działania wody i słońca równocześnie. Krople wody na włosach działają jak soczewki, skupiają promienie UV. Badania dowiodły, że promienie UV niszczą wiązania białkowe, ale również aminokwasy białek, budulca włosów. Promienie słoneczne działają nie tylko na keratynę, ale także na barwnik włosa - melaninę, która pod ich wpływem ulega utlenieniu, efektem tego procesu jest płowienie włosów. Konieczne więc jest używanie, podczas lata, odpowiednich kosmetyków do włosów. La-boratorium PILOMAX poleca odżywkę bez spłukiwania w spreju SUN WAX, która nie tylko pie-lęgnuje włosy, ale także chroni je przed promieniami UV.
   

  Data dodania: 01.07.2016