Artykuły
 • Twarz
 • Make Up
 • Demakijaż i oczyszczanie
 • Ciało
 • Dłonie i paznokcie
 • Nogi i stopy
 • Do mycia i kąpieli
 • Włosy
 • Opalanie
 • Mężczyzna
 • Dzieci
 • Suplementy
 • Wody i perfumy
 • Zestawy upominkowe
 • Jak rozpoznać niedobór magnezu?
  Czy zastanawiałeś się, dlaczego magnez jest tak ważny do prawidłowego funkcjonowania organizmu? Zapotrzebowanie na ten pierwiastek u osoby dorosłej to 300-400 mg dziennie. Jednym z jego zadań jest wspomaganie przekazywania impulsów nerwowych, co wpływa na prawidłową pracę nerwów i mięśni. Magnez uczestniczy także w procesach pozyskiwania i dostarczania energii do komórek i tkanek, zwłaszcza do bardzo wrażliwych na jego niedobór komórek nerwowych mózgu.

  Do przyczyn niedoboru magnezu należą głównie nadużywanie alkoholu, stres i nadmiar tłuszczów w diecie. Negatywny wpływ ma również nadmierne picie kawy.
  Jeśli w naszym organizmie wystąpi niedobór tego ważnego pierwiastka, pojawią się charakterystyczne objawy, które w jasny sposób zaalarmują nam nasze zaniedbanie. Przykładem jest drganie powieki albo zaburzenia pracy serca (tzw. kołatanie). Wzrasta również ciśnienie tętnicze, występują bolesne skurcze mięśni, mrowienia i drętwienie w kończynach dolnych. Niedobór magnezu wpływa też na słabą kondycję układu nerwowego – rozdrażnienie, lęk, trudności w koncentracji, bóle głowy, zaburzenia snu a nawet skłonności do depresji!
  Magvit B₆  zapewnia uwalnianie magnezu w jelitach, zapewniając tym samym jego lepsze wchłanianie. Istotną kwestią jest to, że efektywność wchłaniania magnezu do krwi (o blisko 40%) poprawia obecność witaminy B6.  Preparat zawiera dwie substancje czynne: jony magnezu i pirydoksynę (wit. B₆). Te dwa związki stanowią zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości.

  Magvit B6 , (48 mg + 5 mg), tabletki dojelitowe
  Jedna tabletka zawiera: 48 mg jonów magnezu w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego (Magnesii lactas) i 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).
  Wskazaniem do podawania preparatu Magvit B₆ jest profilaktyka powikłań związanych
  z niedoborem magnezu i/lub witaminy  B₆  oraz uzupełnienie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie.

  Profilaktycznie Magvit B6 zaleca się w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, zaburzeniach snu, bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.

  Uzupełniająco w hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu; długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmotyczną u cukrzyków w przebiegu przewlekłej hiperglikemii.

  Wspomagająco Magvit B6  znalazł zastosowanie jako uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca; w terapii atonicznych skurczów mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

  Dystrybutor: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
  Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC
  Sugerowana cena:
  50 tab.: 16,6 zł

   

  Data dodania: 30.08.2013
  Komentarze:
  ROZZEN:
  Niedobór magnezu ma zły wpływ na zdrowie,więc takie objawy opisane, mogą wzbudzić podejrzenia ,że jest coś nie w porządku
  ROZZEN:
  Magnez ratuje w przykrych sytuacjach przy dolegliwościach mięśni,ale nie tylko.tak jak podane w komentarzu są inne sytuacje.Ja miałam czasami mrowienie rąk,i zaczęłam stosować magnez "skurcz",noi mi stopniowo drętwienie odchodziło .Teraz już tej dolegliwości nie mam.
  agus2222:
  Często zmagam się z problemem niedoboru magnezu, dlatego chętnie zapoznałam się z powyższym artykułem. Zmagam się dokładnie z takimi samymi objawami, jak powyżej opisane, jednak u mnie są one spowodowane najczęściej wiosennym przesileniem.
  Malinka12:
  Bardzo przydatny artykół :)