Kosmetyczki

BLURRING EFFECT - natychmiastowe wygładzenie w make-upie EXPERT MATT

Ilość głosów: 2
Ocena: 5
Dodaj ocenę kosmetyczki

Kosmetyczny retusz w kilka sekund

Blur, czyli zamglenie, rozmazanie, to termin na pewno znany fotografom i użytkownikom programów do obróbki zdjęć. To dzięki efektowi blur możemy lekko rozmyć obraz lub sprawić, że twarz osoby sfotografowanej wygląda na nieskazitelną i idealnie gładką.  Obecnie efekt blur wkracza do kosmetyków i śmiało możemy powiedzieć, że jest jedną z największych innowacji tego roku.

Kosmetyki z efektem blur zawierają specjalne składniki, o bardzo konkretnych właściwościach optycznych i specyficznym sposobie interakcji ze światłem. Ich cząsteczki tworzą na powierzchni naskórka cienki, niewidoczny film, który równomiernie odbija i rozprasza światło, maskując wszelkie niedoskonałości cery tj. pory, czy zmarszczki, oraz dając efekt satynowo gładkiej skóry. Co ważne działanie tego typu kosmetyków jest natychmiastowe i efekty „perfekcji” widzimy już po kilku sekundach.

Jak to działa?

Gdy promień światła pada na jakąś powierzchnię, następuje jednocześnie kilka zjawisk optycznych. Pierwsze z nich to odbicie zwierciadlane, czyli bezpośrednie odbicie promienia światła od powierzchni pod dokładnie tym samym kątem, co kąt padania. Drugie zjawisko to odbicie rozproszone, czyli odbicie pod wieloma różnymi kątami. Mamy do czynienia także z przenikaniem promienia świetlnego przez materiał, czyli tzw. transmisją bezpośrednią oraz ponownie z rozproszeniem i przenikaniem, czyli transmisją rozproszoną.

Efekt blur, często nazywany jest także efektem soft focus, czy efektem miękkiego wykończenia. Jego uzyskanie jest możliwe tylko dzięki odpowiedniej powierzchni, na którą będzie padało światło. Idealny do tego celu materiał charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością światła, zarówno bezpośredniego jak i rozproszonego, co sprawia, że światło staje się bardziej miękkie i rozmyte, a dodatkowo słabym odbiciem bezpośrednim i bardzo silnym zjawiskiem odbicia rozproszonego. To gwarantuje równomierną dystrybucję światła na całej powierzchni, niezależnie od niedoskonałości i nierówności. Nowoczesne surowce kosmetyczne, które mają zapewniać efekt soft focus są specjalnie projektowane pod kątek odpowiednich rozmiarów oraz struktury cząsteczki.

Efekt tu i teraz

Kosmetyki typu blur to dzisiejsza odpowiedź na potrzeby kobiet, które coraz częściej nie chcą tygodniami czekać na efekt działania kremu, pragną rezultatu tu i teraz, chcą by w kilka sekund ich skóra stała się perfekcyjna. Mały minus tych cudotwórczych preparatów to oczywiście ich powierzchniowe działanie, oparte jedynie na zjawiskach optycznych, co oznacza, że po zmyciu kosmetyku z twarzy efekty znikną. Dlatego stosując blury nie możemy zapominać o właściwej pielęgnacji skóry.

Efekt blur wykorzystano w nowych make-upach Expert Matt marki Soraya. Dzięki zastosowaniu aż 4% składnika, który zapewnia optyczne wygładzenie skóry i zjawisko soft focus, już po chwili cera staje się nieskazitelna, satynowo gładka i matowa, a zmarszczki niewidoczne.

Data dodania: 25.09.2014
Komentarze
14.01.2015
marta_1234:
Ocena:
Mam kolor nr 02. Idealny dla bladych. Nie robi się z czasem ciemny.
01.10.2014
madziakkkk:
Ocena:
Dla mnie jeden z lepszych podkładów , bardzo długo się trzyma , zapach też nie odpycha.
<< powrót
następna >>